Aktuality 

24.9.2019
V neděli 22.9. proběhl na hřišti v 5.BT turnaj tohoto roku, 2.kolo ligy družstev sezóny 2019/2020. Turnaje se zúčastnilo celkem 81 hráčů a hráček. Poslední letní dny nám byly opět nakloněny, od pátku do soboty bylo krásné slunečné počasí, teploty okolo 20 stupňů. Na posledním domácím turnaji jsme poctivě v pátek a v sobotu trénovali, abychom především v soutěžích družstev vylepšili své postavení a přezimovali ne lepších místech. A to se nám povedlo !!! Získali jsme i jeden cenný úspěch v soutěži jednotlivců.

V kategorii mužů skončil na devátém místě Jiří Míka výkonem 101 úderů. Na sedmnáctém místě skončil Aleš Rendl výkonem 111 úderů. Nejlepšího výkonu z našich hráčů dosáhl Lumír Benda v kategorii seniorů, výkonem 92 úderů skončil na třetím místě, v absolutní kategorii skončil na pátém místě. Gratulujeme !!! Ve stejné kategorii skončil Jaroslav Havel na patnáctém místě výkonem 104 úderů. V kategorii senioři 2 skončil Ladislav Vodňanský na šestém místě výkonem 99 úderů. ve stejné kategorii skončil Jaroslav Moutvička na šestnáctém místě výkonem 119 úderů.

Ve smíšených družstvech jsme v tomto kole skončili na třetím místě výkonem 507 úderů. Po 2.kole přezimujeme na čtvrtém místě se ziskem 4 bodů. V seniorských družstvech jsme v tomto kole skončili na druhém místě výkonem 295 úderů. Po 2.kole přezimujeme na čtvrtém místě se ziskem 10 bodů.
Výsledky najdete zde

4.9.2019
Začala nám nová sezóna, její podzimní část. Ve Františkových Lázních proběhl o víkendu 4.BT turnaj tohoto roku, 1.kolo ligy družstev sezóny 2019/2020. Turnaje se zúčastnilo celkem 79 hráčů a hráček. Počasí po oba dny tréninku a v den turnaje nám bylo příznivě nakloněno. Z našeho klubu jsme na tento turnaj vyrazili v šestičleném složení. Poctivě jsme trénovali po oba dny se zaměřením na ty nejtěžší prohazovky. V tréninku se všem vcelku dařilo a dávalo naději na dobrý výsledek. Bohužel samotný turnaj nikomu z nás nevyšel podle představ.

V kategorii mužů skončil skončil Aleš Rendl výkonem 112 úderů na 13.místě. V kategorii seniorů skončil Lumír Benda výkonem 107 úderů na na 7.místě. Jaroslav Havel ve stejné kategorii výkonem 120 úderů skončil na 12.místě. V kategorii senioři 2 skončil Ladislav Vodňanský výkonem 122 úderů na 12.místě. Jaroslav Moutvička ve stejné kategorii výkonem 124 úderů skončil na 16.místě. Těsně pod stupni vítězů na 4.místě v kategorii žen skončila Lenka Rendlová výkonem 112 úderů.

Ani v soutěži družstev se nám moc nedařilo. Ve smíšených družstvech jsme skončili na 5.místě výkonem 585 b. se ziskem 1 bodu. V seniorských družstvech jsme skončili na 5.místě výkonem 353 úderů se ziskem 3 bodů. Za tři týdny 20. - 22.9. máme 5.BT turnaj u nás doma, tak se nám snad bude dařit i mnoho lépe.

Výsledky najdete zde

22.7.2019
V Rakovníku proběhlo M ČR pro rok 2019. Zúčastnilo se celkem 117 hráčů a hráček z celé republiky. Počasí k nám bylo tentokráte nakloněno. Celé mistrovství byly příznivé teploty okolo 25 stupňů. Jen páteční program dvakrát narušila mírná dešťová přeháňka, vše se zvládlo bez problémů a včas. Z našeho klubu se nominovali na toto mistrovství tři hráči, kteří prošli sítem postupu přes Přebor Čech. Poctivě a pilně jsme trénovali údery a systémy na obou hřištích. Trénink jsme si motivačně zpestřovali nanuko ligou do níž se počítalo vždy jedno kolo na betonu a jedno na eternitu. Výsledky v trénincích byly u všech velmi slušné. Bohužel nikomu z nás tří mistrovství nevyšlo podle představ, vždy byly dobrá kola, ale také špatná.

V kategorii seniorů skončil na 16.místě Lumír Benda výkonem 228 úderů. Hned za ním na 17.místě skončil Jaroslav Havel výkonem 240 úderů. V kategorii senioři 2 skončil na 10.místě Jaroslav Moutvička výkonem 247 úderů.

Nyní si chvíli odpočineme od golfu a koncem srpna se opět do toho vrhneme. Začíná nám sezóna 2019/20. První BT turnaj nové sezóny je na programu 31.8. - 1.9. ve Františkových Lázních.

Výsledky najdete zde

3.7.2019
O víkendu proběhl v Radotíně "Přebor Čech" pro rok 2019. Startovalo 84 golfistů a golfistek z oblastí Čechy - západ a Čechy - Střed. Podmínky pro celý turnaj byly dost těžké. Teploty se šplhaly až k 35 stupňům každý den, zázemí pro hráče minimální. Pořadatel z důvodu vysokých teplot rozhodl o zkrácení turnaje o 1 kolo, v sobotu se hrála čtyři kola, v neděli jen tři kola. Ke zchlazení organizmu se používali všechny možné prostředky. Větráky, mokré ručníky, pití vody, zmrzlina atd. Vše všichni hráči zvládli bez úhony. Z našeho klubu se zúčastnili 4 hráči a 1 hráčka. V úmorném vedru se asi nikomu nedařilo tak, jak by si představoval. I když určitě každý měl určitě slušná kola, kde zahrál dobře.

V kategorii seniorů skončil na 7.místě Lumír Benda výkonem 178 úderů. Jaroslav Havel skončil na 15.místě výkonem 199 úderů. V kategorii senioři 2 skončil na 6.místě Jaroslav Moutvička výkonem 195 úderů. Ladislav Vodňanský skončil na 10.místě výkonem 201 úderů. V kategorii žen skončila Lenka Rendlová na 5.místě výkonem 197 úderů.

Všech 84 účastníků, včetně našich 5 členů klubu postoupilo na červencové M ČR v Rakovníku - moc gratulujeme !!!

výsledky najdete zde

17.6.2019
O víkendu proběhly dva turnaje na našem domácím hřišti 5. a 6.Open. Startovalo 34 a 36 golfistů z oblasti Čechy - západ. V sobotu bylo skoro nesnesitelné vedro, teploty okolo 35 stupňů. V neděli po ránu to vapadalo, že turnaj vůbec neodehrajeme kvůli vytrvalému dešti. Naštestí se pánbůh slitoval, před půl devátou přestalo pršet a turnaj jsme celý odehráli. Oba dny se z našeho kubu zúčastnili čtyři hráči a jedna hráčka. Po oba dny se nám dařilo. Naše klubové barvy byly vidět na stupních vítězů.

V sobotu v kategorii seniorů zvítězil Lumír Benda výkonem 98 úderů, Jaroslav Havel skončil na druhém místě výkonem 109 úderů. V kategorii senioři 2 skončil na pátém místě Ladislav Vodňanský výkonem 111 úderů, na šestém místě skončil Jaroslav Moutvička výkonem 118 úderů. V kategorii žen skončila na druhém místě Lenka Rendlová výkonem 119 úderů.

V neděli v kategorii seniorů zvítězil Lumír Benda výkonem 93 úderů, v absolutním pořadí po rozstřelu zvítězil. Na druhém místě skončil Jaroslav Havel výkonem 102 úderů. V kategorii senioři 2 skončil na třetím místě Ladislav Vodňanský výkonem 101 úderů, na pátém místě skončil Jaroslav Moutvička výkonem 103 úderů. V kategorii žen skončila na třetím místě Lenka Rendlová výkonem 124 úderů.

Všem našim úspěšným gratulujeme !!!

výsledky najdete zde

4.6.2019
O víkendu proběhly v Rakovníku dva turnaje na betonu, v sobotu 4.Open a v neděli Krajský přebor oblasti Čechy - západ. Tak jako v Pelřimově už jsme byli bez svetrů, čepic, rukavic a šál. Po oba dny krásně slunečno, teplé počasí, teploty stoupaly ke třicítce. Z našeho klubu se obou turnajů zúčastnili tři hráči.

Nejvíce se dařilo v kategorii senioři 2 Jaroslavu Moutvičkovi, který získal dvě  třetí místa. V sobotu výkonem 93 úderů, o pouhý 1 úder za prvním a druhým v pořadí. V neděli dosáhl výkonu 99 úderů. V kategorii mužů Aleš Rendl dosáhl v sobotu výkonu 95 úderů, skončil na sedmém místě. V neděli dosáhl výkonu 97 úderů, skončil na pátém místě. V kategorii senioři Jaroslav Havel dosáhl v sobotu výkonu 101 úderů, skončil na pátém místě. V neděli se zlepšil, dosáhl výkonu 99 úderů, skončil na šestém místě.
Jaroslavu Moutvičkovi gratulujeme k úspěchu - dvě třetí místa !!!

Výsledky najdete  zde 

29.5.2019
V neděli 26.5. proběhlo na hřišti v Pelhřimově 5.kolo ligy družstev sezóny 2018/19, soutěž jednotlivců 3.BT turnaj tohoto roku. Startovalo celkem 73 hráčů a hráček. Z našeho klubu se zúčastnilo 6 hráčů. Konečně jsme měli tři turnaji v letošní sezóně krásné počasí. Jak při trénincích, tak při samotném turnaji bylo krásně slunečno, teploty byly těsně pod 20 stupni.

V samotném turnaji se nám tolik nedařilo, jak při předchozím turnaji v Chebu. Medailový úspěch jsne přesto získali. V jednotlivcích jsme získali 1 umístění na stupních vítězů. V mužské kategorii skončil na šestém místě Jiří Míka výkonem 95 úderů, Aleš Rendl  skončil na osmém místě výkonem 96 úderů. V kategorii seniorů skončil po rozstřelu na třetím místě Lumír Benda výkonem 88 úderů, Jaroslav Havel skončil na dvanáctém místě výkonem 105 úderů. V kategorii senioři 2 skončil Ladislav Vodňanský na osmém místě výkonem 96 úderů, Jaroslav Moutvička skončil na patnáctém místě výkonem 111 úderů. Lumíru Bendovi gratulujeme ke třetímu místu !!!

To důležité se odehrávalo v soutěži smíšených družstev. V tomto kole jsme skončili na třetím místě za 485 úderů se ziskem 4 bodů. V celkové tabulce po pátém kole jsme skončili na pátém místě se ziskem 14 bodů, o jediný bod za družstvem GC 85 Rakovník "B". Znamená to, že přímo nesestupujeme do druhé ligy. Musíme teď čekat, jak dopadne sestup z Extraligy a následně baráž o Extraligu. Veřme, že dobře pro náš klub. V seniorských družstvech jsme skončili v tomto kole na šestém místě za 295 úderů se ziskem 2,5 bodu. V celkové tabulce jsme na skončili šestém místě se ziskem 12,5 bodu.

výsledky najdete zde

8.5.2019
V neděli 6.5. proběhlo na hřišti v Chebu 4.kolo ligy družstev sezóny 2018/19, soutěž jednotlivců 2.BT turnaj tohoto roku. Startovalo celkem 80 hráčů a hráček. Z našeho klubu se zúčastnilo 5 hráčů a 1 hráčka. Na květen stále nebylo ideální počasí. V pátek jsme natrénovali všechny dráhy dobře. V sobotu mám krásně od 10,00 hod. až do 14,00 hod. nádhreně chumelilo - takže trénink nic moc. Nedělní turnaj už byl ohledně počasí velmi dobrý. Mraky se střídaly se sluníčkem, nepršelo, teploty lezly k deseti stupňům. O mnoho lepší podmínky než v Rakovníku.

V samotném turnaji se nám dařilo velmi dobře, jak v jednotlivcích, tak v soutěži družstev. V jednotlivcích naši hráči získali 4 umístění na stupních vítězů. V mužské kategorii skončil po rozstřelu na druhém místě Aleš Rendl výkonem 83 úderů. V kategorii seniorů skončil na třetím místě Lumír Benda výkonem 87 úderů. Ve stejné kategorii skončil na jedenáctém místě Jaroslav Havel výkonem 92 úderů. V kategorii senioři 2 skončil po rozstřelu na třetím místě Ladislav Vodňanský výkonem 90 úderů. Ve stejné kategorii skončil na třináctém místě Jaroslav Moutvička výkonem 105 úderů. V kategorii žen skončila na třetím místě Lenka Rendlová výkonem 101 úderů. Všem našim medailistům gratulujeme !!!

To důležité se odehrávalo v soutěži smíšených družstev. Svými výkony jsme zabrali v pravý čas. V tomto kole jsme skončili na děleném prvním a druhém místě s družstvem GC 85 Rakovník za 465 úderů se ziskem 6 bodů pro obě družstva. V celkové tabulce po čtvrtém kole jsme posunuli na páté místo se ziskem 10 bodů, o jediný bod za družstvem TEMPO Praha "B". Boj na 3.BT v Pelhřimově bude tvrdý a nelítostný. V seniorských družstvech jsme skončili v tomto kole na čtvrtém místě za 282 úderů se ziskem 4 bodů. V celkové tabulce jsme na šestém místě se ziskem 10 bodů.

V neděli 26.5. držte palce, nechť nám vyjde posun v celkovém pořadí na čtvrté místo a tím se nominujeme na finále 1.ligy při Přeboru Čech v Radotíně na konci června.

výsledky najdete zde

15.4.2019
V neděli 14.4. proběhlo na hřišti v Rakovníku 3.kolo ligy družstev sezóny 2018/19, soutěž jednotlivců 1.BT turnaj tohoto roku. Startovalo celkem 87 hráčů a hráček. Z našeho klubu se zúčastnili 4 hráči a 1 hráčka. Celý turnaj od pátku do neděle byla zima, zima a zase zima, teploty se pohybovaly od tří do pěti stupňů, studený vítr k tomu. Navíc v neděli po zahájení turnaje padal cca dvě hodiny mírný sníh s deštěm. Takže klimatické podmínky ke hře byly dost těžké.

Nejlepší výkony předvedli Lumír Benda, který výkonem 65 úderů skončil v seniorech na pátém místě. Jaroslav Moutvička v seniorech 2 skončil výkonem 68 úderů na sedmém místě. Lenka Rendlová skončila v ženách na pátém místě výkonem 71 úderů. Dalším dvěma našim hráčům se příliš nedařilo. Jaroslav Havel skončil v seniorech výkonem 80 úderů na dvacátém místě. Ladislav Vodňanský skončil v seniorech 2 výkonem 74 úderů na čtrnáctém místě.

Nepřílíš pozitvní to bylo i v soutěži družstev. Ve smíšených družstvech jsme v tomto kole skončili na pátém místě výkonem 358 úderů. Po 3.kole jsme na 6.místě se ziskem 4 bodů, se ztrátou 4 bodů na družstvo Rakovník "B". V seniorských družstvech jsme skončili v tomto kole na pátém místě výkonem 207 úderů. Po 3.kole jsme na šestém místě se ziskem 6 bodů, se ztrátou 4 bodů na družstvo Fortuny Radotín.

výsledky najdete zde

4.9.2018
V neděli 2.9. proběhlo na našem hřišti 1.kolo ligy družstev sezóny 2018/19, soutěž jednotlivců 4.BT turnaj tohoto roku. Startovalo celkem 80 hráčů a hráček z Čech. Z našeho klubu se zúčastnilo 6 hráčů a 1 hráčka.

V jednotlivcích nejlépe zahrála v kategorii žen Lenka Rendlová - výkon 107 úderů, druhé místo v kategorii žen. Gratulujeme !!!

Ostatním se příliš nedařilo.
Jiří Míka v mužích výkon 103 úderů - 7.místo, Aleš Rendl výkon 111 úderů - 15.místo. V seniorech Jaroslav Havel výkon 113 úderů - 12.místo, Jaroslav Moutvička výkon 127 úderů - 16.místo. V seniorech 2 Vladimír Škubal výkon 111 úderů - 9.místo, Ladislav Vodňanský výkon 114 úderů - 11.místo.

V soutěži družstev se nám vůbec nedařilo.Ve smíšených družstvech jsme skončili na šestém místě se ziskem 1 b. V seniorských družstvech jsme skončili na sedmém místě se ziskem 1 b.

výsledky najdete zde

23.7.2018
V Rakovníku proběhl jubilejní 40.ročník M ČR v minigolfu pro rok 2018. Od soboty 14.7. do středy 18.7. probíhaly tréninky. V úterý 17.7. proběhlo od 19,00 hod. slavnostní zahájení v kulturním domě. Celé mistrovství opět provázelo velmi teplé počasí, kdy teploty se pohybovaly vždy okolo 30 stupňů. Celé mistrovství proběhlo po organizační stránce bez problémů.
Z našeho klubu se zúčastnili čtyři hráči. Tři v kategorii seniorů, jeden v kategorii senioři 2.
Nejlépe si vedl Lumír Benda - v kategorii seniorů skončil na 13.místě - 228 úderů. Jaroslav Havel skončil na 16.místě - 229 úderů. Jaroslav Moutvička skončil na 26.místě - 295 úderů. V kategorii senioři 2 skončil Vladimír Škubal na 18.místě - 267 úderů.

výsledky najdete zde

27.6.2018
Na hřišti ve Františkových Lázních proběhl 23. - 24.6. Přebor Čech pro tento rok. Zúčastnilo se celkem 80 hráčů a hráček z oblastí Čechy - západ a Čechy - střed. Průběh celého přeboru provázelo vrtkavé počasí. Teploty do 15 stupňů, zima, vítr, déšť, sluníčko, přerušení nedělní části na 20 minut. Do finále 1.ligy soutěže družstev jsme se tentokráte neprobojovali. Z našeho klubu se soutěže jednotlivců zúčastnilo 5 hráčů.

Velkého úspěch dosáhl Lumír Benda v kategorii seniorů. Po rozstřelu tří hráčů skončil na krásném třetím místě - 198 úderů. Gratulujeme !!! Na dvanáctém místě skončil Jaroslav Havel - 218 úderů, na sedmnáctém místě končil Jaroslav Moutvička - 260 úderů. V kategorii senioři 2 startovali 2 naši hráči. Na pátém místě skončil Ladislav Vodňanský - 219 úderů. Na devatenáctém místě skončil Vladimír Škubal - 370 úderů.

Výsledky najdete zde

4.6.2018

O víkendu proběhly na našem hřišti dva turnaje oblasti Čechy - západ. V sobotu to byl 5.Open a v neděli Krajský přebor oblasti. Oba turnaje proběhly  za krásného počasí. Naši členové dosáhli velmi hezkých výkonů, získali celkem 12 umístění na stupních vítězů.

V sobotním turnaji startovalo celkem 36 golfistů a golfistek. V kategorii mužů dosáhl Jíří Míka 97 úderů - třetí místo . V kategorii seniorů dosáhl Lumír Benda výkonu 93 úderů - zvítězil v kategorii a v absolutním pořadí po rozstřelu skončil druhý. Jaroslav Havel dosáhl výkonů 105 úderů - druhé místo. V kategorii senioři 2 dosáhl Ladislav Vodňaský výkonu 102 úderů - 4 místo. Vladimír Škubal dosáhl výkonu 132 úderů - desáté místo. V kategorii žen dosáhla Lenka Rendlová výkonu 114 úderů - třetí místo.

V nedělním krajském přeboru startovalo 38 golfistů a golfistek. V kategorii mužů dosáhl Jiří Míka výkonu 95 úderů - po rozstřelu skončil třetí. V kategorii seniorů dosáhl Lumír Benda výkonu 85 úderů - vítězství v kategorii a v absolutním pořadí. Jaroslav Havel dosáhl výkponu 102 úderů - třetí místo. Jaroslav Moutvička startoval se zdravotními problémy, po třetím kole odstoupil - především se zúčastnil kvůli postupu na Přebor Čech. V kategorii senioři 2 dosáhl Ladislav Vodňanský výkonu 92 úderů - první místo a v absolutním pořadí druhé místo. Vladimír Škubal dosáhl výkonu 125 úderů - desáté místo. V kategorii žen dosáhla Lenka Rendlová výkonu 113 úderů - třetí místo.

Gratulujeme k výkonům a držíme palce všem postupujícím za tři týdny na Přeboru Čech ve Františkových Lázních.

výsledky najdete zde

20.5.2018
Chceme tímto návštěvníky našeho areálu upozornit, že od pátku 1.6. do neděle 3.6. bude areál pro širokou veřejnost uzavřen z důvodu konání turnajů kategorie "Open" a "Krajského přeboru". Od úterý 5.6. bude opět normální provoz.
Děkujeme za pochopení !!!

30.4.2018
V Rakovníku se konaly první dva turnaje kategorie OPEN. Z našeho klubu vyrazilo celkem pět našich členů. Oba dny provázelo turnaje krásné letní počasí. Nejvíce se oba dny dařilo Jiřímu Míkovi, který v sobotu vyhrál v kategorii mužů po rozstřelu - 94, v neděli skončil nat třetím místě - 100. Určitě krásný úspěch pro klub.
Výsledky našich ostatních hráčů.
Jaroslav Moutvička v kategorii seniorů v sobotu skončil jedenáctý - 116, v neděli pátý - 108. Vladimír Škubal v kategorii senioři 2 v sobotu skončil osmý - 125, v neděli dvanáctý 150. Lenka Rendlová v kategorii žen skončil v sobotu sedmá - 120, v neděli pátá - 116. Jaroslav Havel startoval v kategorii seniorů jen v sobotu skončil devátý - 109.

Výsledky najdete zde  , foto najdete zde

10.4.2018
Nová sezóna nám odstartovala. V Chebu proběhl v neděli 8.4.2018 první mistrovský BT turnaj tohoto roku - 3.kolo 1.ligy 2017/18 jednotlivců a družstev. Zúčastnilo se celkem 83 hráčů a hráček z Čech. Přes brzský termín na začátku dubna přálo turnaji celkem slušné slunečné počasí, i když teploty po ránu nebyly příjemné.
Z našeho klubu se zúčastnilo všech devět členů. Na začátek sezóny se všem určitě nedařilo tak, jak by chtěli. Jeden úspěch náš klub určitě zaznamenal. V kategorii žen skončila na třetím místě Lenka Rendlová - 103.
V mužské kategorii  skončil sedmý Jiří Míka - 91, dvanáctý Ondřej Moutvička - 94, šestnáctý Aleš Rendl - 96. V seniorské kategorii skončil pátý Lumír Benda - 91, dvanáctý Jaroslav Havel - 99, patnáctý Jaroslav Moutvička - 104. V seniorech 2 skončil čtvrtý Ladislav Vodňanský - 95, devátý Vladimír Škubal - 99.

V družstvech se nám dařilo o něco více než při prvních dvou kolech. Ve smíšených družstvech jsme skončili na čtvrtém místě, celkově jsme po třech kolech šestí se ziskem 5,5 bodu.. V seniorských družstevch jsme skončili také na čtvrtém místě, po třech kolech jsme na šestém místě se ziskem 7 bodů.

Výsledky najdete zde , foto najdete  zde 

22.3.2018
Firma "Typos", tiskařské závody,s.r.o. Plzeň si zarezervovala náš areál na sobotu 16.6.2018 od 14,30 do 20,00 hod. pro svůj firemní turnaj. Doplněno v odkazu - kalendář akcí. Pro ostaní veřejnost bude areál v této době uzavřen.
Lumír Benda
předseda MGC Plzeň

17.3.2018
Plzeňšti mini golfisti se probudili ze zimního spánku. Start nové sezóny se blíží. Dnes 17.3. jsme se sešli při brigádě na našem areálu. Přes nepřízeň počasí náš předseda brigádu neodvolal. Proto jsme se přes neustálé sněžení pustili do úklidu s velkým elánem a všechny dráhy byly uklizeny do dvanácté hodiny. V zázemí našeho areálu máme vybudovanou novou kuchyni, která už je v provozu, nabídka bude určitě pestřejší. Za realizování této akce je třeba poděkovat především našemu předsedovi Lumíru Bendovi a jeho kamarádům, kteří strávili na budování kuchyně nejvíce času. Všichni plzeňáci začínají taky trénovat a těší se na 1.BT do Chebu.

foto z brigády zde